Tuesday, June 24, 2014

Senarai Pemain Bola Sepak Jerman Piala Dunia 2014


SKUAD PIALA DUNIA 2014 JERMAN / GERMANY
Goalkeepers: Manuel Neuer (Bayern Munich), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hanover 96)
Defenders: Jerome Boateng (Bayern Munich), Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund), Erik Durm (Borussia Dortmund), Benedikt Hoewedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Per Mertesacker (Arsenal), Philipp Lahm (Bayern Munich), Shkodran Mustafi (Sampdoria)
Midfielders: Julian Draxler (Schalke 04), Matthias Ginter (Freiburg), Mario Goetze (Bayern Munich), Christoph Kramer (Borussia Moenchengladbach), Sami Khedira (Real Madrid), Toni Kroos (Bayern Munich), Mesut Ozil (Arsenal), Andre Schuerrle (Chelsea), Bastian Schweinsteiger (Bayern Munich)
Forwards: Miroslav Klose (Lazio), Thomas Mueller (Bayern Munich), Lukas Podolski (Arsenal)

Senarai Pemain Bola Sepak Jepun Piala Dunia 2014



Penjaga Gol : Eiji Kawashima (Standard Liege), Shusaku Nishikawa (Urawa Reds), Shuichi Gonda (FC Tokyo)
Pertahanan : Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter Milan), Masato Morishige (FC Tokyo), Atsuto Uchida (Schalke), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Hannover), Gotoku Sakai (Stuttgart)
Tengah : Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Makoto Hasebe (Nuremberg), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka)
Penyerang : Keisuke Honda (AC Milan), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Shinji Okazaki (Mainz), Shinji Kagawa (Manchester United), Hiroshi Kiyotake (Nuremberg), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Manabu Saito (Yokohama F Marinos), Yuya Osako (1860 Munich)

Senarai Pemain Bola Sepak Argentina dan Portugal Piala Dunia 2014

Senarai Pemain Bola Sepak Belanda Piala Dunia 2014

sumber gambar - page fb The Netherlands football team

Berikut adalah senarai pemain/skuad Belanda di Piala Dunia 2014 Brazil

Jurulatih
Louis van Gaal

Penjaga Gol
Jasper Cillessen (Ajax Amsterdam), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City), Jeroen Zoet (PSV Eindhoven)

Pertahanan
Patrick van Aanholt (Vitesse Arnhem), Daley Blind (Ajax Amsterdam), Stefan de Vrij, Daryl Janmaat, Terence Kongolo, Bruno Martins Indi (all Feyenoord Rotterdam), Karim Rekik (PSV Eindhoven), Paul Verhaegh (FC Augsburg), Tonny Vilhena (Feyenoord Rotterdam), Ron Vlaar (Aston Villa), Joel Veltman (Ajax Amsterdam)

Tengah
Jordy Clasie (Feyenoord Rotterdam), Jonathan de Guzman (Swansea City), Nigel de Jong (AC Milan), Leroy Fer (Norwich City), Arjen Robben (Bayern Munich), Wesley Sneijder (Galatasaray), Rafael van der Vaart (Hamburg), Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven)

Penyerang
Robin van Persie (Manchester United), Jean-Paul Boetius (Feyenoord), Memphis Depay (PSV Eindhoven), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Dirk Kuyt (Fenerbahce), Jeremain Lens (Dynamo Kiev), Quincy Promes (Twente Enschede)

Senarai Pemain Pasukan Brazil Piala Dunia 2014

Senarai Pemain Pasukan Brazil

                                
Pemain Pasukan Piala Dunia Brazil 2014

Penjaga gol: Julio Cesar (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico Mineiro).
Pertahanan: David Luiz (Chelsea), Dante (Bayern Munich), Thiago Silva (Paris Saint-Germain), Henrique (Napoli), Maicon (Roma), Dani Alves (Barcelona), Marcelo (Real Madrid), Maxwell (Paris Saint-Germain).
Tengah: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Paulinho (Tottenham), Fernandinho (Manchester City), Ramires (Chelsea), Oscar (Chelsea), Willian (Chelsea), Hernanes (Inter Milan).
Penyerang: Hulk (Zenit St. Petersburg), Bernard (Shakhtar Donetsk), Neymar (Barcelona), Jo (Atletico Mineiro), Fred (Fluminense).
Jurulatih: Luiz Felipe Scolari.


Jurulatih Brazil Luiz Felipe Scolari

Fakta Tentang Pasukan Brazil

Nama gelaran: The Selecao.
Profil: Layak atas tiket sebagai ruan rumah.
Pencapaian terbaik Piala Dunia: Juara 1958, 1962, 1970, 1994 dan 2002.
Permain tumpuan: Neymar, Oscar, Ramires dan Fernandinho.

Thursday, June 19, 2014

Sayangilah Tempat Kita

Jangan jadi macam ni tau, sangat terasa hahaha


Wednesday, June 18, 2014

Petua Didik Anak Pintar

Jadual Perlawanan Piala Dunia 2014 TV1, TV2 dan TVi

Berikut adalah jadual penuh siaran langsung, siaran tertunda dan siaran ulangan di RTM. Bagi perlawanan yang tidak ditayangkan di RTM, anda boleh tonton di Astro.
Untuk keputusan terkini, sila layari keputusan penuh Piala Dunia FIFA 2014.


Jadual Siaran Piala Dunia FIFA 2014 RTM (TV1, TV2 dan TVi)

Petunjuk: [L] Live telecast / siaran langsung, [D] Delayed telecast / siaran tertunda, [R] Repeat / siaran ulangan.
Match #
Tarikh
Hari
Perlawanan
TV1
TV2
TVi
(Astro 180)
113 Jun
Jumaat
Brazil vs. Croatia[L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
214 Jun
Sabtu
Mexico vs. Cameroon
---
---
---
314 Jun
Sabtu
Spain vs. Netherlands[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
414 Jun
Sabtu
Chile vs. Australia
---
---
---
515 Jun
Ahad
Colombia vs. Greece[L] 00:00[R] 10:00[L] 00:00
715 Jun
Ahad
Uruguay vs. Costa Rica[L] 03:00
---
[L] 03:00
[R] 20:00
815 Jun
Ahad
England vs. Italy
[R] 15:00
[D] 10:00
[R] 22:00
---
615 Jun
Ahad
Ivory Coast vs. Japan
---
---
---
916 Jun
Isnin
Switzerland vs. Ecuador
---
---
---
1016 Jun
Isnin
France vs. Honduras
---
---
---
1116 Jun
Isnin
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina
---
[D] 15:00
[R] 22:00

[R] 20:00
1317 Jun
Selasa
Germany vs. Portugal[D] 02:00
[R] 15:00

[R] 22:00

[R] 20:00
1217 Jun
Selasa
Iran vs. Nigeria
---
---
---
1417 Jun
Selasa
Ghana vs. USA
---
---
---
1518 Jun
Rabu
Belgium vs. Algeria
---
---
---
1718 Jun
Rabu
Brazil vs. Mexico
---
---
---
1618 Jun
Rabu
Russia vs. South Korea
---
---
---
18 Jun
Rabu
Spain vs. Netherlands[R] 15:00
---
---
18 Jun
Rabu
Brazll lwn Croatia
---
[R] 22:00
---
18 Jun
Rabu
England vs. Italy
---
---
[R] 20:00
2019 Jun
Khamis
Australia vs. Netherlands[L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
1919 Jun
Khamis
Spain vs. Chile
---
---
---
1819 Jun
Khamis
Cameroon vs. Croatia
---
---
---
2120 Jun
Jumaat
Colombia vs. Ivory Coast
---
---
---
2320 Jun
Jumaat
Uruguay vs. England[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
2220 Jun
Jumaat
Japan vs. Greece
---
---
---
2421 Jun
Sabtu
Italy vs. Costa Rica
---
---
---
2521 Jun
Sabtu
Switzerland vs. France[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
2621 Jun
Sabtu
Honduras vs. Ecuador
---
[L] 06:00[L] 06:00
[R] 20:00
2722 Jun
Ahad
Argentina vs. Iran[L] 00:00
[R] 15:00
---
[L] 00:00
2922 Jun
Ahad
Germany vs. Ghana[L] 03:00[R] 22:00[L] 03:00
2822 Jun
Ahad
Nigeria vs. Bosnia-Herzegovina
---
[L] 06:00[L] 06:00
[R] 20:00
3123 Jun
Isnin
Belgium vs. Russia
---
---
---
3223 Jun
Isnin
South Korea vs. Algeria[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
3023 Jun
Isnin
USA vs. Portugal
---
---
---
3624 Jun
Selasa
Netherlands vs. Chile
---
---
---
3524 Jun
Selasa
Australia vs. Spain
---
---
---
3424 Jun
Selasa
Croatia vs. Mexico
---
---
---
3324 Jun
Selasa
Cameroon vs. Brazil
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
3925 Jun
Rabu
Italy vs. Uruguay
---
---
---
4025 Jun
Rabu
Costa Rica vs. England
---
---
---
3725 Jun
Rabu
Japan vs. Colombia
---
---
---
3825 Jun
Rabu
Greece vs. Ivory Coast[L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
4326 Jun
Khamis
Nigeria vs. Argentina
---
---
---
4426 Jun
Khamis
Bosnia-Herzegovina vs. Iran
---
---
---
4226 Jun
Khamis
Ecuador vs. France
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
4126 Jun
Khamis
Honduras vs. Switzerland
---
---
---
4527 Jun
Jumaat
USA vs. Germany[L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
4627 Jun
Jumaat
Portugal vs. Ghana
---
---
---
4727 Jun
Jumaat
South Korea vs. Belgium
---
---
---
4827 Jun
Jumaat
Algeria vs. Russia
---
---
---
28 Jun
Rabu
Cameroon vs. Brazil[R] 15:00
---
---
28 Jun
Rabu
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina
---
[R] 22:00
---
28 Jun
Rabu
Germany vs. Portugal
---
---
[R] 20:00
Perlawanan Round of 16
4929 Jun
Ahad
1A vs. 2B[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
5029 Jun
Ahad
1C vs. 2D[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
5130 Jun
Isnin
1B vs. 2A
---
[D] 02:00
[R] 22:00

[R] 20:00
5230 Jun
Isnin
1D vs. 2C[R] 15:00[L] 04:00[L] 04:00
531 Julai
Selasa
1E vs. 2F[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
541 Julai
Selasa
1G vs. 2H[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
552 Julai
Rabu
1F vs. 2E
---
[D] 02:00
[R] 22:00
---
562 Julai
Rabu
1H vs. 2G
[R] 15:00
[L] 04:00[L] 04:00
[R] 20:00
3 Julai
Khamis
1E vs. 2F
[R] 15:00
---
---
3 Julai
Khamis
1D vs. 2C
---
[R] 10:00
---
3 Julai
Khamis
1F vs. 2E
---
---
[R] 20:00
4 Julai
Jumaat
1H vs. 2G
[R] 15:00
---
---
4 Julai
Jumaat
1C vs. 2D
---
[R] 22:00
---
4 Julai
Jumaat
1A vs. 2B
---
---
[R] 20:00
Perlawanan Suku Akhir / Quarterfinals
585 Julai
Sabtu
Winners 53 vs. 54
---
[D] 02:00
[R] 22:00
---
575 Julai
Sabtu
Winners 49 vs. 50
[R] 15:00
[L] 04:00[L] 04:00
[R] 20:00
606 Julai
Ahad
Winners 55 vs. 56[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
596 Julai
Ahad
Winners 51 vs. 52[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
7 Julai
Isnin
Winners 49 vs. 50
---
[R] 22:00
---
7 Julai
Isnin
Winners 53 vs. 54
---
---
[R] 20:00
7 Julai
Isnin
Winners 55 vs. 56
[R] 15:00
---

-
8 Julai
Selasa
Winners 49 vs. 50
---
---
[R] 20:00
8 Julai
Selasa
Winners 51 vs. 52
---
[R] 22:00
---
8 Julai
Selasa
Winners 53 vs. 54
[R] 15:00
---
---
Perlawanan Separuh Akhir / Semifinals
619 Julai
Rabu
Winners 57 vs. 58
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
6210 Julai
Khamis
Winners 59 vs. 60
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
11 Julai
Jumaat
Winners 57 vs. 58
[R] 15:00
---
[R] 20:00
11 Julai
Jumaat
Winners 59 vs. 60
---
[R] 22:00
---
12 Julai
Sabtu
Winners 57 vs. 58
---
[R] 22:00
---
12 Julai
Sabtu
Winners 59 vs. 60
[R] 15:00
---
[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Tempat Ketiga
6313 Julai
Ahad
Losers – 61 vs. 62
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Juara Piala Dunia FIFA 2014
6414 Julai
Isnin
Winners – 61 vs. 62
[R] 15:00
[L] 03:00
[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
Nama-nama pasukan yang bertanding di peringkat kalah mati akan dikemaskini bila diketahui kelak.Berikut adalah jadual penuh siaran langsung, siaran tertunda dan siaran ulangan di RTM. Bagi perlawanan yang tidak ditayangkan di RTM, anda boleh tonton di Astro.
Untuk keputusan terkini, sila layari keputusan penuh Piala Dunia FIFA 2014.


Jadual Siaran Piala Dunia FIFA 2014 RTM (TV1, TV2 dan TVi)

Petunjuk: [L] Live telecast / siaran langsung, [D] Delayed telecast / siaran tertunda, [R] Repeat / siaran ulangan.
Match #
Tarikh
Hari
Perlawanan
TV1
TV2
TVi
(Astro 180)
113 Jun
Jumaat
Brazil vs. Croatia[L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
214 Jun
Sabtu
Mexico vs. Cameroon
---
---
---
314 Jun
Sabtu
Spain vs. Netherlands[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
414 Jun
Sabtu
Chile vs. Australia
---
---
---
515 Jun
Ahad
Colombia vs. Greece[L] 00:00[R] 10:00[L] 00:00
715 Jun
Ahad
Uruguay vs. Costa Rica[L] 03:00
---
[L] 03:00
[R] 20:00
815 Jun
Ahad
England vs. Italy
[R] 15:00
[D] 10:00
[R] 22:00
---
615 Jun
Ahad
Ivory Coast vs. Japan
---
---
---
916 Jun
Isnin
Switzerland vs. Ecuador
---
---
---
1016 Jun
Isnin
France vs. Honduras
---
---
---
1116 Jun
Isnin
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina
---
[D] 15:00
[R] 22:00

[R] 20:00
1317 Jun
Selasa
Germany vs. Portugal[D] 02:00
[R] 15:00

[R] 22:00

[R] 20:00
1217 Jun
Selasa
Iran vs. Nigeria
---
---
---
1417 Jun
Selasa
Ghana vs. USA
---
---
---
1518 Jun
Rabu
Belgium vs. Algeria
---
---
---
1718 Jun
Rabu
Brazil vs. Mexico
---
---
---
1618 Jun
Rabu
Russia vs. South Korea
---
---
---
18 Jun
Rabu
Spain vs. Netherlands[R] 15:00
---
---
18 Jun
Rabu
Brazll lwn Croatia
---
[R] 22:00
---
18 Jun
Rabu
England vs. Italy
---
---
[R] 20:00
2019 Jun
Khamis
Australia vs. Netherlands[L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
1919 Jun
Khamis
Spain vs. Chile
---
---
---
1819 Jun
Khamis
Cameroon vs. Croatia
---
---
---
2120 Jun
Jumaat
Colombia vs. Ivory Coast
---
---
---
2320 Jun
Jumaat
Uruguay vs. England[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
2220 Jun
Jumaat
Japan vs. Greece
---
---
---
2421 Jun
Sabtu
Italy vs. Costa Rica
---
---
---
2521 Jun
Sabtu
Switzerland vs. France[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
2621 Jun
Sabtu
Honduras vs. Ecuador
---
[L] 06:00[L] 06:00
[R] 20:00
2722 Jun
Ahad
Argentina vs. Iran[L] 00:00
[R] 15:00
---
[L] 00:00
2922 Jun
Ahad
Germany vs. Ghana[L] 03:00[R] 22:00[L] 03:00
2822 Jun
Ahad
Nigeria vs. Bosnia-Herzegovina
---
[L] 06:00[L] 06:00
[R] 20:00
3123 Jun
Isnin
Belgium vs. Russia
---
---
---
3223 Jun
Isnin
South Korea vs. Algeria[L] 03:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
3023 Jun
Isnin
USA vs. Portugal
---
---
---
3624 Jun
Selasa
Netherlands vs. Chile
---
---
---
3524 Jun
Selasa
Australia vs. Spain
---
---
---
3424 Jun
Selasa
Croatia vs. Mexico
---
---
---
3324 Jun
Selasa
Cameroon vs. Brazil
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
3925 Jun
Rabu
Italy vs. Uruguay
---
---
---
4025 Jun
Rabu
Costa Rica vs. England
---
---
---
3725 Jun
Rabu
Japan vs. Colombia
---
---
---
3825 Jun
Rabu
Greece vs. Ivory Coast[L] 04:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
4326 Jun
Khamis
Nigeria vs. Argentina
---
---
---
4426 Jun
Khamis
Bosnia-Herzegovina vs. Iran
---
---
---
4226 Jun
Khamis
Ecuador vs. France
[R] 15:00
[D] 06:00
[R] 22:00

[R] 20:00
4126 Jun
Khamis
Honduras vs. Switzerland
---
---
---
4527 Jun
Jumaat
USA vs. Germany[L] 00:00
[R] 15:00

[R] 22:00
[L] 00:00
[R] 20:00
4627 Jun
Jumaat
Portugal vs. Ghana
---
---
---
4727 Jun
Jumaat
South Korea vs. Belgium
---
---
---
4827 Jun
Jumaat
Algeria vs. Russia
---
---
---
28 Jun
Rabu
Cameroon vs. Brazil[R] 15:00
---
---
28 Jun
Rabu
Argentina vs. Bosnia-Herzegovina
---
[R] 22:00
---
28 Jun
Rabu
Germany vs. Portugal
---
---
[R] 20:00
Perlawanan Round of 16
4929 Jun
Ahad
1A vs. 2B[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
5029 Jun
Ahad
1C vs. 2D[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
5130 Jun
Isnin
1B vs. 2A
---
[D] 02:00
[R] 22:00

[R] 20:00
5230 Jun
Isnin
1D vs. 2C[R] 15:00[L] 04:00[L] 04:00
531 Julai
Selasa
1E vs. 2F[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
541 Julai
Selasa
1G vs. 2H[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
552 Julai
Rabu
1F vs. 2E
---
[D] 02:00
[R] 22:00
---
562 Julai
Rabu
1H vs. 2G
[R] 15:00
[L] 04:00[L] 04:00
[R] 20:00
3 Julai
Khamis
1E vs. 2F
[R] 15:00
---
---
3 Julai
Khamis
1D vs. 2C
---
[R] 10:00
---
3 Julai
Khamis
1F vs. 2E
---
---
[R] 20:00
4 Julai
Jumaat
1H vs. 2G
[R] 15:00
---
---
4 Julai
Jumaat
1C vs. 2D
---
[R] 22:00
---
4 Julai
Jumaat
1A vs. 2B
---
---
[R] 20:00
Perlawanan Suku Akhir / Quarterfinals
585 Julai
Sabtu
Winners 53 vs. 54
---
[D] 02:00
[R] 22:00
---
575 Julai
Sabtu
Winners 49 vs. 50
[R] 15:00
[L] 04:00[L] 04:00
[R] 20:00
606 Julai
Ahad
Winners 55 vs. 56[L] 00:00[R] 22:00[L] 00:00
596 Julai
Ahad
Winners 51 vs. 52[R] 15:00[D] 06:00[R] 20:00
7 Julai
Isnin
Winners 49 vs. 50
---
[R] 22:00
---
7 Julai
Isnin
Winners 53 vs. 54
---
---
[R] 20:00
7 Julai
Isnin
Winners 55 vs. 56
[R] 15:00
---

-
8 Julai
Selasa
Winners 49 vs. 50
---
---
[R] 20:00
8 Julai
Selasa
Winners 51 vs. 52
---
[R] 22:00
---
8 Julai
Selasa
Winners 53 vs. 54
[R] 15:00
---
---
Perlawanan Separuh Akhir / Semifinals
619 Julai
Rabu
Winners 57 vs. 58
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
6210 Julai
Khamis
Winners 59 vs. 60
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
11 Julai
Jumaat
Winners 57 vs. 58
[R] 15:00
---
[R] 20:00
11 Julai
Jumaat
Winners 59 vs. 60
---
[R] 22:00
---
12 Julai
Sabtu
Winners 57 vs. 58
---
[R] 22:00
---
12 Julai
Sabtu
Winners 59 vs. 60
[R] 15:00
---
[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Tempat Ketiga
6313 Julai
Ahad
Losers – 61 vs. 62
[R] 15:00
[L] 04:00
[R] 22:00
[L] 04:00
[R] 20:00
Perlawanan Penentuan Juara Piala Dunia FIFA 2014
6414 Julai
Isnin
Winners – 61 vs. 62
[R] 15:00
[L] 03:00
[R] 22:00
[L] 03:00
[R] 20:00
Nama-nama pasukan yang bertanding di peringkat kalah mati akan dikemaskini bila diketahui kelak.

Santai Azim Aris

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...